Sparta Nietkowice 3:1 Zjednoczeni Lubrza

statystyki szczegółowe

Aktualności

SPARTA-DELTA 2:0 (2:0)

• autor: Siwy248, 2014-10-21 09:37

W 8 kolejce Sparta pokonała sąsiada w tabeli drużynę Delty Smardzewo 2:0. Tym razem wszystkie bramki padły w 1 połowie spotkania.

Już w 10 min Spartanie strzelają bramkę. Na listę strzelców po raz pierwszy w tej rundzie wpisuje się Mateusz Stachowski, który otrzymał dokładne podanie od Tomka Murzyna i z 5m strzela do pustej bramki. W 22 min Tomek Murzyn wychodzi sam na sam lecz dobrą interwencją popisuje się bramkarz gości, który wychodzi za "szesnastkę" i wybija piłkę naszemu napastnikowi. W 27min podanie z prawej strony boiska Mateusza Stachowskiego do Krystiana Murzyna, a ten z 14 m. uderza piłkę z lewej nogi pod poprzeczkę i jest 2:0. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:0, mecz w pełni kontrolowany jest przez gospodarzy i zasłużenie prowadzą po pierwszej połowie. Wynik z pierwszych 45min trochę uśpił naszych zawodników, którzy uwierzyli w pewne 3 pkt. w wyniku czego goście stworzyli sobie dobre okazje do strzelenia bramki. W 46 min napastnik Delty po niezdecydowaniu naszych obrońców wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem ale na szczęście "Małpa" wychodzi na 16m i zatrzymuje atak piłkarza Delty. Następnie Sparta stwarza sobie 3 dogodne sytuacje na podwyższenie rezultatu. W 53min dośrodkowanie z prawej strony Karola Stachowkiego, do piłki na 7m dochodzi Krystian Murzyn, lecz nieczysto uderzona piłka przelatuje obok bramki. W 56min dobre podanie Dawida Nicińskiego do Karola Stachowskiego, który wychodzi na czystą pozycję ale przegrywa pojedynek z bramkarzem. W 60min po rzucie wolnym wykonywanym przez Dawida i po nieudanej pułapce ofsajdowej na polu karnym jest tylko czterech naszych zawodników, do piłki dochodzi Bartosz Niciński, który strzela głową lecz tym razem ponownie broni bramkarz gości, piłka odbija się jeszcze od słupka i trafia w ręce golkipera. Kolejne 2 "setki" mają piłkarze Delty, którzy w 73 min i 75 min nie wykorzystują sytuacji sam na sam z bramkarzem. W obu akcjach Małpa broni strzały zawodników gości, którzy na nasze szczęście strzelają w środek bramki. W 80 min ładną akcję przeprowadza Paweł Pokora, który przebiegając przez całą połowę, nieatakowany strzela z ok. 16m nad bramką rywala. W kolejnych minutach żadnej z drużyn nie udało się stworzyć akcji bramkowej i 3pkt zostają w domu!.