BŁĘKITNI-SPARTA 3:3 (0:2)

• autor: Siwy248, 2015-04-28 12:15

Po niezwykle dramatycznym spotkaniu SPARTA Nietkowice zremisowała na wyjeździe z drużyną BŁĘKITNYCH Toporów 3:3 (0:2).

Już w 6 min spotkania Spartanie obejmują prowadzenie! Piłkę na połowie przeciwników po błędzie obrońców przechwytuje Tomasz Murzyn i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieszcza piłkę w siatce. W 16min ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie lecz tym razem w dogodnej sytuacji lepszy okazał się bramkarz gospodarzy zatrzymując piłkę na 16m. W 21 min groźnie zaatakowali gracze Błękitnych lecz po strzale z 16m piłka minimalnie przeleciała obok słupka "Małpy".W 24 min swoją pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie strzela Łukasz Niciński. Akcję z lewej strony boiska zapoczątkował Dawid Niciński, piłka trafia do Łukasza, który z 12m silnym uderzeniem strzela obok bezradnego goalkeepera gospodarzy. W 38min napastnik Błękitnych mógł strzelić bramkę kontaktową. Po  minięciu naszego bramkarza zawodnik strzelił na bramkę wprost do dobrze ustawionego "Gucia", który wybił piłkę na rzut rożny. W 45 min sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy nie wykorzystuje Tomasz Murzyn strzelając kilka metrów obok bramki. W pierwszych minutach drugiej połowy żadnej z drużyn nie udaję się stworzyć dogodnej okazji, Sparta w pełni kontroluje spotkanie tym bardziej, że od 59min Błękitni grają w "10" po ukaraniu ich obrońcy drugą żółtą kartką. Chwilę później napastnik "Błękitnych" schodzi z boiska informując, że już więcej grać nie będzie i gospodarze grają w "9"! Kiedy wydaje się, że Sparta spokojnie dalej będzie kontrolować spotkanie gracze z Toporowa strzelają bramkę!. Rzut wolny z 20m, ładnym strzałem nad murem popisuje się zawodnik gospodarzy i w 67min jest 2:1. Po strzeleniu bramki na boisko wraca mniej obrażony napastnik i "Błękitni" znowu grają w "10" smiley. Dwie minuty później jest już 2:2. Akcję rozpoczyna "Małpa", który wyrzuca piłkę ręką do boku do naszego kapitana, ten chcąc wybić piłkę trafia w nadbiegającego napastnika, który ją przechwytuje i natychmiast dośrodkowuje w pole karne, a tam niepilnowany zawodnik gospodarzy strzela bramkę głową. Po dwóch ciosach Sparta wraca do gry. W 75min Paweł Pokora mija dwóch zawodników gospodarzy, wrzuca piłkę z lewej strony boiska w pole karne a tam Paweł Langier nogą z 8m strzela bramkę na 3:2. Po objęciu prowadzenia Spartanie dalej atakowali, a najbliżej strzelenia bramki był ponownie Tomasz Murzyn., który w polu karnym w 78min ładnie minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza z ok 10m strzelił lewą nogą obok słupka. I kiedy ponownie wydaję się, że Sparta w pełni kontroluje spotkanie w 83 min nasz bramkarz w niegroźnej sytuacji po złapaniu piłki za boczna linią 16m zostaje ukarany czerwoną kartką i do bramki staje Krystian Murzyn. Niestety od tego momentu następuje wielka ofensywa graczy z Toporowa. W 88min "obrażalski" otrzymuje ładne podanie w środkowej części boiska, wbiega w pole karne pomiędzy naszych obrońców i strzela na 3:3. Do regulaminowych 90 minut sędzie dolicza 4 minuty. W 91min powinno być 4:3 dla gospodarzy ale na nasze szczęście po zamieszaniu w polu karnym i po oddaniu kilku strzałów przez Błękitnych z najbliższej odległości Spartanie wychodzą obronną ręką, głównie dzięki świetnym interwencjom Krystiana Murzyna. Błękitni nadal atakują i jeszcze w 94min mają dobrą sytuację lecz na szczęście zawodnik gospodarzy strzela z 6m głową wprost w ręce Krystiana.

Podsumowując spotkanie najbardziej decydującym momentem meczu była sytuacja kiedy Błękitni grali w "9" i zamiast dobić przeciwnika stworzyliśmy sytuację po której tracimy bramkę! Miejmy nadzieje, że zawodnicy wyciągną wnioski i na przyszłość zachowają pełną koncentrację, która uchroni ich przed takimi wpadkami.

Pozostaje pewien niedosyt ale po zdobyciu 1pkt Sparta nadal pozostaje liderem i powiększa przewagą nad drugą drużyną do 2pkt.

Sparta-Piaszno