Aktualności

ISKRA-SPARTA 2:6 (1:4)

• autor: Siwy248, 2015-06-08 08:00

W XXIII kolejce SPARTA pokonała na wyjeździe drużynę ISKRY Łagów 6:2 (4:1).

W XXIII kolejce świebodzińskiej B-klasy nas SPARTĘ czekał trudny rywal. Do niedawana lider rozgrywek, obecnie 3 drużyna w tabeli, która na własnym boisku doznała tylko jedną porażkę z Błękitnymi. Początek spotkania potwierdzał nasze obawy, gdyż gospodarze od pierwszych minut rzucili się do ataku. Spartanie umiejętnie się bronili i z biegiem czasu przejęli inicjatywę. Efekt przyszedł w 25min. Po dośrodkowaniu piłki  z lewej strony boiska Pawła Pokory w pole karne, bramkę po strzale głową zdobywa Dawid Niciński. Chwilę później następuje szybka odpowiedź gospodarzy. Piłkę w polu karnym otrzymuje napastnik Iskry i z ok. 7m. strzela bramkę na 1:1. W 27 min jest 2:1 dla Sparty. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego Dawida Nicińskiego piłka przelatuje wzdłuż lini bramkowej, akcję zamyka Tomasz Murzyn i z najbliższej odległości strzela do pustej bramki. W 35 min groźny rzut wolny dla Iskry z ok. 18m, na nasze szczęście piłka po strzale zawodnika Iskry przelatuje wysoko ponad bramką. W 37min po zagraniu piłki ręką zawodnika z Łagowa w polu karnym sędzia  dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi Mateusz Stachowski i pewnie strzela z rzutu karnego. 1min później Sparta prowadzi już 4:1.Przy bocznej lini boiska Tomasz Murzyn zabiera piłkę obrońcy Iskry, następnie podaje w pole karne do Dawida Nicińskiego, który strzela z 5m swoją drugą bramkę w meczu. Na przerwę Spartanie schodzą z trzybramkową zaliczką. Po przerwie pierwszą groźną sytuację stworzyli gracze z Łagowa. W 53min groźny strzał na bramkę broni "Małpa", a dobitkę "Guciu". W 60min po strzale głową Tomka Murzyna piłka ląduje na poprzeczce gospodarzy. Chwilę później doskonałą sytuację marnuje Piotrek Korszun, który pojawił się na boisku w drugiej połowie. Piotrek po przebiegnięciu  z piłką przez całą połowę,  wpada w pole karne i w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrywa pojedynek. Przez kolejne 20min inicjatywę na boisku przejmuje Iskra Łagów. Zawodnicy Sparty cofnęli się do głębokiej defensywy co spowodowało, że co chwila kotłowało się pod naszą bramką. W 65min po zamieszaniu w polu karnym dobrą interwencją popisuje się Paweł Langier, który blokuje w ostaniej chwili strzał z 5m. zawodnika gospodarzy. W 70min po strzale z rzutu wolnego ładną interwencją popisuje się Paweł Burny, a dobitkę broni czujny Krystian Murzyn. W 78min kolejne groźnie uderzenie broni nasz bramkarz. W 79min po kolejnym strzale piłka w polu karnym trafia w ręke Dawida Nicińskiego  i sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie wykonuje zawodnik Iskry i jest 4:2. Na szczęście 1 min później podcinamy skrzydła gospodarzom. Przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy błąd popełniają obrońcy Iskry, piłkę przechwytuje Dawid Nicińcki, wpada w pole karne i po ładnym strzale podwyższa wynik spotkania na 5:2. W 82min jest już 6:2! "Guciu" ładnym 40-metrowym podaniem uruchamia Tomka Murzyna, który dośrodkowuje piłkę z lewej strony boiska w pole karne, a tam zamykający akcję Piotr Korszun strzela swoją 8 bramkę w sezonie. Kolejne minuty to wyczekiwanie na gwizdek sędziego i mecz kończy się pewny zwycięstwem SPARTY Nietkowie 6:2.