POLESIE-SPARTA 2:2 (1:1)

• autor: Siwy248, 2015-09-28 08:50

W 5 kolejce Sparta Nietkowice zremisowała na wyjeździe z drużyną Polesie Białków 2:2 (1:1).

W 5 kolejce spotkały się nie pokonane do tej pory drużyny. Po 4 kolejkach Polesie odniosło 2 zwycięstwa i 2 remisy, natomiast Sparta 3 zwycięstwa ( 1 mecz zaległy). Pierwszą groźną akcje stworzyli gospodarze .W 4min napastnik Polesia oddał groźny strzał na bramkę z pola karnego lecz Paweł popisał się ładną interwencją. W odpowiedzi Spartanie strzelają bramkę. W 9 min Karol Stachowski dośrodkowuje w pole karne, akcje zamyka Piotr Korszun i z 5m umieszcza piłkę w siatce. W 10min jest już 1:1. Nieczysto wybita piłka przez "Małpę" trafia pod nogi zawodnika gospodarzy i z ok 30m  lobując naszego bramkarza strzela do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Sparta miała swoje okazje do strzelenia bramek lecz akcje kończyły się głównie niecelnymi strzałami na bramkę zza lini 16m lub dobrze bronił golkiper gospodarzy. Najlepszą miał Tomasz Murzyn, który po błędzie obrońców znalazł się sam na sam z bramkarzem lecz piłka po jego strzale z ok. 16 przeleciała obok słupka. Akcje graczy Polesia kończyły się głównie przed linią 16m jedynie w 37min napastnik Polesia znalazł się w dobrej sytuacji lecz jego strzał z pola karnego wylądował na aucie. W 58min Polesie wychodzi na prowadzenie. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego z ok. środka boiska w pole karne do piłki dochodzi niepilnowany zawodnik z Białkowa i z 5m. strzela bramkę dającą prowadzenie w meczu 2:1. W 60min z rzutu wolnego ładny strzał pod poprzeczkę oddaje Tomek Murzyn lecz świetnie broni bramkarz gospodarzy. 2 min później ładnym strzałem z ok. 30m popisuje się zawodnik Polesia, piłka kozłuje jeszcze  przed naszym bramkarzem, który z największym  trudem broni nieprzyjemne uderzenie. W 63min sam na sam z bramkarzem wychodzi Tomasz Murzyn lecz zbyt mocno wypuszcza sobie piłkę i bramkarz zatrzymuje atak wybijając piłkę na aut. W 72 najlepszą okazję na wyrównanie ponownie ma Tomek, który mija bramkarza w polu karnym i oddaje strzał nad bramką rywala. W 84 min Piotr Cierpicki otrzymuje drugą żółtą kartkę i Sparta gra w dziesięciu. Kiedy wydaje się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy w 88min w polu karnym faulowany jest Tomasz Murzyn i sędzia wskazuje na 11 metr. Rzut karny pewnie wykonuje Mateusz Stachowski. W doliczonym czasie gry wynik nie uległ zmianie i mecz kończy się wynikiem 2:2.

SPARTA-SOKÓŁ