Sparta Nietkowice 3:1 Zjednoczeni Lubrza

statystyki szczegółowe

Aktualności

SPARTA-BÓBR 3:1(0:1)

• autor: Siwy248, 2016-05-29 22:02

"VENI VIDI VICI" tak można podsumować grę w krośnieńskiej B-klasie nasze drużyny. Sparta pokonując na własnym boisku drużynę Bóbr Borowice 3:1 zapewniła sobie awans do A-klasy!!!

W XX kolejce spotkały się główni kandydaci do awansu do A-klasy. Przed spotkaniem SPARTA potrzebowała remisu, natomiast drużyna z Bobrowic musiała wygrać, aby podtrzymać nadzieje na awans do wyższej klasy rozgrywkowej (dla niepoinformowanych Sparta za mecz z Solarisem otrzyma walkower 3:0 ale o tym na końcu).

Początek spotkania był niezwykle trudny dla Spartan. Stawka meczu "powiązała" nogi naszym zawodnikom i w efekcie w 2min świetnej okazji nie wykorzystał zawodnik Bobra, który przegrał pojedynek z Bartoszem Nicińskim. Chwile później Karol Stachowski popisał się ładnym uderzeniem z 20m lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Bóbr przeważał i w 13min obejmuje prowadzenie. Po nieczystych wybiciach piłki z pola karnego naszych obrońców, zawodnik z Bobrowic uderza piłkę z ok. 14m i goście prowadzą 1:0.  W 19 min kolejne zagrożenie pod bramką Spartan. Piłkę w polu karnym otrzymuje napastnik Bobra, która mija naszego bramkarza, na szczęście piłka po strzale z ostrego kąta ląduję na bocznej siatce. Z biegiem czasu zarysowuje się delikatna przewaga Sparty, która powoli przejmuje kontrolę nad spotkaniem.  Bobrowice próbują grać z kontry lecz długie podania do napastników zatrzymywane są przez obrońców Sparty. W 43 min po dalekim wybiciu piłki przez naszego bramkarza dobrej okazji nie wykorzystuje Tomasz Murzyn, który lobując wychodzącego golkipera z Bobrowic nie trafia w światło bramki i piłka przelatuje ok. 1m nad bramką. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla Bobra. Druga połowa to dominacja Sparty Nietkowice, a szczególnie pierwsze 20min. Już w 53min po dośrodkowaniu piłki w pole karne niepilnowany Dawid Niciński z 6m nie zdołał umieścić piłki w siatce. Sparta atakuje i w 65min po bardzo dobrym dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego rezerwowego Pawła Pokory bramkę na 1:1 po strzale głową zdobywa Tomek. 5min później po faulu na na naszym kapitanie sędzia odgwizduje rzut wolny. Poszkodowany uderza piłkę z 17m nie do obrony i wychodzimy na prowadzenie! 2 min później jest 3:1. Piłkę na ok 16m otrzymuje Tomek, który podaje do Łukasza Nicińskiego, a ten uderza z 18m i bezradny bramkarz vicelidera kolejny raz wyjmuję piłkę z siatki. Kolejne minuty to już wyczekiwanie na końcowy gwizdek sędziego. Bóbr wyraźnie podłamany nie nie zagraża bramce naszej drużyny, a Sparta do końca spotkania kontroluje przebieg meczu. W końcowych minutach spotkania ładną interwencją popisuje się bramkarz gości, który broni strzał Pawła Pokory. Sparta wygrywa spotkanie 3:1.

Witamy w A-klasie !!! GRATULACJE!!!

Jeśli chodzi o walkower to brak decyzji OZPN w Krośnie Odrzańskim przed tak ważnym meczem jest co najmniej dziwna. Naszym zdaniem szybka decyzja związku spowodowałaby jasną sytuację w tabeli. W przypadku gdy mecz skończyłby się zwycięstwem drużyny z Bobrowice o kwestii awansu którejś z drużyn decydowałyby rozmowy przy "zielonym stoliku" i walka przeniosłaby się poza boisko. Nieoficjalne informacje o walkowerze nie są decyzjami prawomocnymi i tylko przysparzają różnym dywagacjom. Regulamin rozgrywek mówi jasno "zawodnik nie posiadający żadnego dokumentu tożsamości jest zawodnikiem nieuprawnionym i nie ma prawa uczestniczyć w zawodach". Dlatego decyzja OZPN w Krośnie Odrzańskim o przyznanym walkowerze dla Sparty powinna być ogłoszona bezzwłocznie przed spotkaniem Sparta-Bóbr.