Sparta Nietkowice 3:1 Zjednoczeni Lubrza

statystyki szczegółowe

Aktualności

SPARTA-ZENIT 3:0 (v.o.)

• autor: Siwy248, 2017-06-12 07:59

W XXIV kolejce Sparta Nietkowice przegrała na własnym boisku z Zenitem Ługów 1:3 (0:1) (Spotkanie z zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 dla Sparty)

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, ciekawych akcji było jak na lekarstwo w efekcie obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Sparta za sprawą Tomka Murzyn oddała dwa groźne strzały zza pola karnego. Najpierw z ok. 20 m piłkę lecącą pod poprzeczkę obronił bramkarz gości, a za drugim razem z rzutu wolnego również precyzyjny strzał naszego kapitana broni golkiper Zenitu. Goście oddali kilka niegroźnych strzałów ale już w 27min po strzale napastnika piłka znalazła drogę do bramki. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne piłkę wybija Piotr Cierpicki, futbolówkę przejmuje zawodnik Zenitu oddaje strzał na bramkę, piłka po drodze trafia w naszego obrońce i wpada do siatki. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla Zenitu Ługów. Na początku drugiej połowy Spartanie szybko doprowadzają do remisu. Po dośrodkowaniu piłki z rzutu wolnego Pawła Pałasika do piłki w polu karnym najwyżej wyskakuje Piotr Korszun, który po uderzeniu głową znajduje drogę do bramki i jest 1:1. W 61 min ładną akcję przeprowadził Piotrek, który wpadł w pole karne wycofał futbolówkę na 7m do nadbiegającego Pawła Pokory, który nieczysto trafia w piłkę, a ta ląduje na słupku i wypada na aut bramkowy. Parę minut później w środkowej części boiska akcję przeprowadza zawodnik gości, który zostaje prawidłowo powstrzymany przez Łukasza Nicińskiego, sędzia jest innego zdania i odgwizduje rzut wolny z ok. 25m, a naszemu zawodnikowi pokazuje żółtą kartkę ( w protokole meczowy tak opisze później daną sytuację "nierozważny atak na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji"). Strzał z rzutu wolnego broni Bartosz Niciński zastępujący w bramce Pawła Burnego, niestety piłka odbija się od słupka wprost pod nogi zawodnika z Ługowa, który be najmniejszego problemu pakuje ją w siatce. Do tej pory sędzia główny prowadził zawody dość przeciętnie ale kolejne dziwne decyzje utwierdziły w przekonaniu, że sędzia główny "troszeczkę się pogubił". W 71min odgwizduje kolejny rzut wolny dla gości tuż za 16m, niestety nie zauważając wcześniejszego przewinienia zawodnika z Ługowa na naszym stoperze. Tym razem strzał pewnie broni Bartosz, a Sparta wyprowadza kontrę, po której w świetnej sytuacji znajduje się Piotrek. Niestety w sytuacji sam na sam z bramkarzem przegrywa pojedynek i dalej goście prowadzą 2:1. W 73 min kolejna kontrowersyjna decyzja sędziego, która doprowadza do straty bramki. Piłkę w pole karne dośrodkowuje zawodnik gości, do piłki wyskakuje Krystian Murzyn próbując wybić futbolówkę głową, niestety stojący zawodnik przed naszym obrońcą nie wyskakuje do piłki ( można by się tu doszukać tzw. "krzesełka"), nasz zawodnik wpada mu na plecy przewracając go i sędzia po chwili namysłu dyktuje rzut karny, który pewnie wykorzystuje zawodnik Zenitu. Niestety od tej pory wydarzenia na boisku nie miały nic wspólnego z piłką nożną, kolejne pretensje do sędziego owocowały kolejnymi kartkami i wykluczeniami z ławki rezerwowych co w konsekwencji dało nam 9 żółtych kartek w efekcie jeszcze 2 czerwone (chyba nasz niechlubny rekord w całej historii). Sparta kończyła mecz w 9 i przegrała spotkanie 3:1.

Nie mogąc pogodzić się z decyzjami sędziego po strzeleniu bramki na 3:1 kapitan Sparty poprosił o sprawdzenie zawodników gości po spotkaniu. W efekcie jeden z zawodników nie posiadał dokumentu tożsamości i mecz został zweryfikowany jako walkower dla Sparty.