Sparta Nietkowice 3:1 Zjednoczeni Lubrza

statystyki szczegółowe

Aktualności

SOKÓŁ-SPARTA 2:2(1:1)

• autor: Siwy248, 2017-06-17 20:35

W przedostatniej kolejce A-klasy Sparta Nietkowice zremisowała w Dąbrówce Wlkp. z tamtejszym Sokołem 2:2(1:1).

Spartanie przystąpili do meczu bez 6-ciu zawodników ( 4 pauzowało za żółte kartki, 2 z innych powodów). W pierwszej połowie nie brakowało akcji bramkowych z obu stron. Gospodarze zmarnowali 3 dobre sytuacje do strzelenia bramki z kolei po stronie Sparty dobre okazje mieli Paweł Pokora i Dominik Woźniak (po dwie). Bramki padały w dość kuriozalnych sytuacjach. Sokół objął prowadzenie w 24min. Lecącą piłkę na ok 20m próbowali wybić Krystian Murzyn i Grzegorz Wojciechowski, niestety nieporozumienie obu zawodników wykorzystał napastnik gospodarzy, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartoszem Nicińskim i wyszedł zwycięską z tego pojedynku. Sparta wyrównała w 40min. Przy lini autowej na wysokości 16m piłkę otrzymał Piotr Korszun, który dośrodkowuje/strzela na bramkę rywala i piłka wpada pod poprzeczkę tuż nad zaskoczonym bramkarzem. Zespoły schodzą na przerwę z wynikiem 1:1. W drugiej połowie lepiej prezentowali się Spartanie ale to Sokół wypracował sobie dwie groźne sytuacje, które mogły przynieść prowadzenie. Co się nie udało wcześniej udało się w 77min. Piłkę w środku pole otrzymała zawodnik z Dąbrówki, który minął naszego stopera i w sytuacji sam na sam strzelił na 2:1. Pod koniec spotkania Sparta atakowała coraz groźniej. W 83min po akcji Tomka Murzyn i dośrodkowaniu w pole karne piłka po trafieniu w obrońcę gospodarzy trafiła w słupek. W ostatnich minutach ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotrek lecz ładnie broni golkiper Sokoła. W ostatniej akcji meczu piłkę z autu w pole karne wyrzucał Tomek Murzyn, ta trafiła do Pawła Pokory, który mając za sobą trzech zawodników rywala zdołał podać na 5m do Tomka, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Po chwili sędzia odgwizdał koniec spotkania i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Zawodnik trzeba pochwalić za walkę przez cały mecz i końcową determinację do doprowadzenia do remisu. Brawo Sparta.

Ostatni mecz w sezonie w sobotę o godz. 17.00 na własnym boisku z Klonem Babimost.