herb Sparta Nietkowice
Sparta Nietkowice   Nafta Rybaki

2015-08-30, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Na inaugurację sezonu 2015/16 krośnieńskiej B-klasy Sparta Nietkowice pewnie pokonała Naftę Rybaki 4:0 (1:0).

Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa naszej drużyny. Mecz był wyrównany, zawodnicy obydwu drużyn nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Akcje kończyły się na niecelnych lub słabych strzałach na bramkę, które pewnie bronili golkiperzy obydwu drużyn. W 41 min na ok. 20m przed bramką Nafty został sfaulowany Tomasz Murzyn, sędzia podyktował rzut wolny, który na bramkę po ładnym strzale zamienił Dawid Niciński. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Drugą połowę Spartanie pokrzepieni strzeloną bramką w pierwszej połowie rzucili się do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać.W 49 min po podaniu Krystiana Murzyna swoją pierwszą bramkę w meczu strzela Tomasz Murzyn. Piłka uderzona przez naszego napastnika z ok. 11m laduję w siatce rywala i jest 2:0. Chwilę później Krystian strzela z 16m w słupek. W 68 min kolejny rzut wolny dla naszej drużyn. Tym razem z ok. 25 m na wysokości rogu pola karnego do piłki podchodzi Tomasz Murzyn, który oddaje silny strzał na bramkę, piłka ociera się jeszcze od głowy obrońcy gości i wpada pod porzeczkę Nafty.  Następnie po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez Bartosza Nicińskiego znakomitą sytuację marnuje Łukasz Niciński, którego zbyt lekki strzał głową z ok. 6m pewnie broni bramkarz gości. W 75min Tomasz Murzyn strzela swoją 3 bramkę w meczu. Obrona gości skróciła pole gry wychodząc do lini środkowej boiska, widząc wolne pole Paweł Pokora podaje do Tomasza Murzyna, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Nafty pewnie strzela na 4:0. W kolejnych minutach bramki nie padają i mecz kończy się wynikiem 4:0. Warto odnotować, że swój debiut w Sparcie zaliczył Kamil Darul. Nieobecny był nasz dotychczasowy kapitan Mariusz Fafuła (praca).

Kolejne 3 spotkania Sparta rozegra na wyjeździe. Mecz z Rywalem Stargard Gubiński, który pierwotnie miał być rozegrany w Nietkowicach 13-09-2015 odbędzie się w Stargardzie Gubińskim. W tym okresie na boisku w Nietkowicach odbędą się drobne prace na płycie boiska.

Informacje o kadrze Sparta Nietkowice

1. Paweł Burny
2. Grzegorz Wojciechowski kapitan
3. Piotr Cierpicki
4. Damian Krzemiński  inny pow?d 63" Bartosz Niciński
5. Krystian Murzyn  (1 asysta)
6. Łukasz Niciński
7. Dawid Niciński bramka
8. Karol Stachowski ??ta kartka  inny pow?d 52" Mateusz Stachowski
9. Kamil Darul  inny pow?d 52" Paweł Pokora  (1 asysta)
10. Tomasz Murzyn bramka bramka bramka
11. Piotr Korszun

Prezentacja graficzna składu drużyny Sparta Nietkowice

Paweł Burny
Krystian Murzyn
Tomasz Murzyn
Piotr Cierpicki
Grzegorz Wojciechowski
Karol Stachowski
Mateusz Stachowski
Piotr Korszun
Dawid Niciński
Łukasz Niciński
Damian Krzemiński
Bartosz Niciński
Kamil Darul
Paweł Pokora

autor: ~69Xz 2015-08-30 23:53:24

avatar Zwycięstwo okazałe dzięki i gratulacje,tak trzymać.Moderator stronki widać leniwy?Poprawki trzeba nanieść a i w pasku aktualności, wyniki ostatniej kolejki brak wyników.Więc podaję:Rywal-Spartakus 3-1.Piaszno-Bóbr Bobrowice 1-2.Solaris-Odra Radnica 2-4.Kruszywo-Polesie 2-3.Odra Rąpice-Płomień CHlebowo 2-5.

autor: ~sfds 2015-09-01 13:55:14

avatar Co z opisem?

Boisko w 2007r. oraz jak Gmina Czerwieńsk je kosiła ( dopóki nie mielismy swojej kosiarki)