Sparta Nietkowice   Polesie Białków

2016-04-24, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W XVI kolejce Sparta Nietkowice gromi Polesie Białków 8:1 (2:0)

Pierwsze minuty spotkania były wyrównane ale z czasem Sparta nabierała rozpędu. W 13 min wychodzimy na prowadzenie. Po podaniu Dawida, Tomek wpada w pole karne gości i strzela nie do obrony tuż przy słupku i jest 1:0!! Sparta atakowała i trzykrotnie bliski strzelenia bramki był Piotr Korszun lecz naszemu napastnikowi zabrakło szczęścia i zimnej krwi przy wykończeniu akcji. Goście zagrozili jedynie dwukrotnie ze stałych fragmentów gry ale dobrze w bramce spisywał się zastępujący "Małpę" Bartosz Niciński. W 29min do ataku włączył się lewą stroną Przemysław Żynel, który przebiegł z piłką połowę boiska, dośrodkował w pole karne idealnie na głowę Łukasza Nicińskiego, który strzela na 2:0 tuż nad wybiegającym z bramki bramkarzem. W 40 min Sparta powinna podwyższyć prowadzenie. Nieudana pułapka ofsajdowa obrońców Polesia i Łukasz Niciński wychodzi sam na sam z bramkarzem gości. Nasz pomocnik wbiega w pole karne i podaje piłkę do nadbiegającego Piotrka, który oddaje strzał na bramkę lecz uderzenie broni bramkarz z Białkowa. Pierwsza połowa kończy się zasłużonym prowadzeniem gospodarzy. Druga połowa to już wielka ofensywa Sparty. W 47min po dośrokowaniu z rzutu rożnego piłka po strzale głową naszego zawodnika ląduje na słupku. W 52min w sytuacji sam na sam z bramkarzem wynik podwyższa Tomek. W 55min w słupek trafia Mateusz Stachowski. 1 min później jest już 4:0. Z 40m na bramkę uderza Dawid Niciński, który dostrzegł bramkarza kilka metrów od lini bramkowej. Lecącą do bramki piłkę bez problemu mógł obronić golkiper gości lecz w ostaniej chwili zrezygnował z obrony i piłka wpada pod poprzeczkę gości. W 58min kolejny słupek tym razem po strzale Tomka. W 59min po podaniu Piotra Korszuna w pole karne do piłki dopada Łukasz i z 7m strzela nad poprzeczką. W 63min goście wykorzystują rozprężenie w obronie i strzelają swoją honorową bramkę. Chwilę później szybka odpowiedź Spartan. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomka do piłki na 5m dopada Krystian Murzyn i jest 5:1. W 67min strzał Tomka broni golkiper Polesia, piłka ląduje na 30m, do piłki dopada Łukasz i strzela do pustej bramki i jest 6:1. W 70min Paweł Pokora wg. bocznego sędziego fauluje w narożniku pola karnego zawodnika gości i sędzia główny wskazuje na 11m. Jedenastkę broni Bartosz i Sparta nadal prowadzi 6:1. W 75min Dawid Niciński strzela 7 bramkę, a wynik w 83 min ustala Tomek i Sparta wygrywa spotkania 8:1!

Porażka sprzed tygodnia wyraźnie podrażniła naszych zawodników, Sparta rozegrała najlepsze spotkanie w tym roku i miejmy nadzieje do końca sezonu odniesie komplet zwycięstw - z takim zaangażowaniem z pewnością!!