herb Sparta Nietkowice
Sparta Nietkowice   Lech Sulechów

2017-04-23, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W XVIII kolejce Sparta pokonała na własnym boisku Lech Sulechów 1:0 (0:0).

W niedzielę do Nietkowic przyjechała ostatnia drużyna w tabeli drużyna Lech Sulechów. Patrząc na tabelę obie ekipy dzieliło w tabeli 8 pozycji ale ewentualna porażka Sparty spowodowałaby z uwagi na duży ścisk w dolnym zestawieniu, że przewaga nad Lechem stopniała by do 3 pkt. Tak więc mecz był walką o tzw "6 punktów" i obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmobilizowane. Już w 2 min spotkania Sparta mogła objąć prowadzenie ale piłka po strzale Mateusza Stachowskiego wylądowała na poprzeczce. Z biegiem czasu zarysowała się przewaga gości, którzy konstruowali swoje akcje poprzez atak pozycyjny, natomiast Sparta szukała swoich napastników długimi podaniami. Do 30min żadnej z drużyn nie udało się zagrozić bramce rywala. W 31 min dobrą okazję stworzyli sobie goście na szczęście piłkę po strzale napastnika zatrzymał tuż przed linią bramkową Łukasz Niciński. W odpowiedzi w 36min dobrą okazję zmarnował Dawid Niciński, który otrzymał podanie w polu karnym i z ok. 6 m. strzelił w boczną siatkę. W samej końcówce 1 połowy Lech mógł objąć prowadzenie.  W ok. pola karnego piłkę zabiera naszemu obrońcy napastnik gości, który dośrodkowuje w pole karne do nadbiegającego kolegi, który znajduje się w świetnej sytuacji, oddaje strzał ale w porę z bramki wyskakuje "Małpa" i broni uderzenie. Na drugą połowę z utęsknieniem czekali kibice, którzy pamiętali ostatnie dobre występy Sparty. Niestety od 50min Sparta gra już w 10-tkę. W środkowej części boiska zawodnik Lecha popycha Dawida Nicińskiego, lecz ten zamiast poczekać na decyzję sędziego sam wymierza sprawiedliwość za co otrzymuje czerwoną kartkę. Lech grając w przewadze nie potrafi stworzyć sobie okazji i zbiegiem czasu gra się wyrównuje, a w 67min drugą żółtą kartkę otrzymuje zawodnik gości i Lech również gra w 10-tkę. Od tego momentu gra Lecha ''siadła' i Spartanie przejmują inicjatywę. W 75 min nareszcie wychodzimy na prowadzenie, niezdecydowanie obrońcy Lecha wykorzystuje Krystian wbiega z piłką w pole karne i strzele nie do obrony. 2 min później dobre dośrodkowanie w pole karne nie wykorzystuje Paweł Pokora, który zamyka akcję lecz niestety w ok. 7m minimalnie mija się z piłką i futbolówka wypada poza boiska. Do końca spotkania wynik nie ulega zmianie i Sparta inkasuje 3 pkt.

Podsumowując spotkanie o wyniku spotkania zdecydowały błędy w obronie. Lech nie wykorzystał 2 okazji podarowanych przez obrońców gospodarzy natomiast Sparta była bezlitosna i jeden błąd zawodnika gości zdecydował, że punkty zostają w Nietkowicach.

Informacje o kadrze Sparta Nietkowice

1. Paweł Burny