herb Iskra Łagów
Sparta Nietkowice   Iskra Łagów

2014-10-26, 14:30

Czas spotkania: 90 min.

We spotkaniu X kolejki SPARTA Nietkowice pokonała niezwyciężoną do tej pory drużynę ISKRY Łagów 1:0 (0:0).

W pierwszej połowie bramki nie padły. Gra toczyła się głównie w środków pola, chociaż inicjatywa należała do gospodarzy, którzy oddali 12 strzałów na bramkę przy dwóch niecelnych gości. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie Spartanie stworzyli sobie w 35min. Piłkę od Dawida Nicińskiego na lewym skrzydle otrzymał Tomasz Murzyn, do piłki na ok. 16m wybiegł bramkarz gości, który zmusił naszego napastnika do oddania strzału. Uderzona piłka przez naszego zawodnika minimalnie przeleciała obok bramki. 2 min później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niepilnowany w polu karnym Paweł Pokora uderzył piłkę głową ponad bramkę. Na początku drugiej połowie prowadzenie w spotkaniu mogli uzyskać przyjezdni. W 46 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gości mocnym strzałem głową trafił piłkę w poprzeczkę. W odpowiedzi Spartanie, a dokładnie Tomek Murzyn  w 55min po strzale z 30m trafił piłką w słupek. 5 min później najlepszą sytuację w meczu nie wykorzystał napastnik Iskry, który wbiegł z piłką w pole karne, następnie przełożył sobie futbolówkę na prawą nogę i mając przed sobą tylko bramkarza strzelił wysoko ponad bramkę. W 80 min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową z ok. 6m oddał Krystian Murzyn lecz prosto w bramkarza Iskry. W 85 min padła długo oczekiwana bramka. Mocnym strzałem z ok. 20m popisał się Dawid Niciński, który umieścił piłkę w siatce, jak się okazało na wagę 3 pkt. Chwilę później zza pola karnego ładnie uderzył Mateusz Stachowski lecz minimalnie niecelnie. W ostatnich minutach Dawid Niciński mógł strzelić swoją drugą bramkę, który przelobował wychodzącego bramkarza, a zmierzającą do bramki piłkę wybili na rzut rożny obrońcy Iskry. Mecz kończy się wynikiem 1:0 i po zasłużonym zwycięstwie SPARTA awansuje na trzecie miejsce w tabeli.